למה להפיק סרטון תדמית לפני השקת הסטארט אפ?

ישראל נחשבת לאומת סטארט אפ מהמובילות בעולם. ניתן לבסס טענה זאת היטב בזכות מאות מיזמים ואלפים רבים של עובדים ומפתחים שהובילו חברות טכנולוגיה מינקות לבשלות, חלקן זכו לשם עולמי ולווי באקזיט יוצא מן הכלל. אך אין להסיק מכך שהדרך אל ההצלחה פשוטה וקלה. בדרך, יש צורך לעבור שלבים חשובים כגון גיוס הון ופניה למשקיעים, פיתוח מוצר או אלגוריתם רלוונטי, השקעה בפרסום וכמובן השקה. על מנת שלא לחוות מפח נפש ברגע האמת, חשוב לתכנן היטב את הדרך אל ההשקה. כחלק מתהליך זה, כדאי לשקול ברצינות להפיק סרטון תדמית. 

למה להפיק סרטון תדמית לפני השקת הסטארט אפ?

הסרטון שמקדם אתכם 

חשוב להבין שסרטון תדמית איננו אך ורק סרטון פרסומת. אין זה סרטון שבא להלל ולשבח באופן פשטני או לזרוק לאוויר שמות של מותגים או מינוחים מקצועיים שאין מאחוריהם דבר וחצי דבר. מדוע בעצם כדאי להפיק סרטון תדמית לפני השקת סטארט אפ? לסרטון כזה יכולות להיות כמה תועלות, בקידום המיזם, מתחילת הדרך ועד להשקה. למשל:

  • משיכת משקיעים לסבבים שונים של גיוסי הון – במהלך חייו וכבר מתחילת דרכו מתמודד כל מיזם טכנולוגי עם צורך בגיוס משקיעים. סרטון תדמית ערוך היטב יוכל להבהיר למשקיעים הפוטנציאליים מדוע להשקיע כאן ולא במקום אחר. 
  • גיוס עובדים ומפתחים – לא רק משקיעים צריכים להביא לפני השקת המיזם אלא גם עובדים איכותיים, מפתחים, אנשי שיווק, בעלי חזון. סרטון תדמית שבא להציג את מהות המיזם, את החזון, יוכל לסייע להביא את מיטב המוחות לצרכי פיתוח ראשוני, שדרוג רעיון קיים, תכנון אב טיפוס מתקדם או שיווק מול מקבלי החלטות בארגונים בארץ או בחו"ל. 
  • באמצעות פרסום סרטון תדמית עוד לפני ההשקה, ניתן לעורר עניין, לפתוח דלתות, להתחיל בקידום שיווקי ברמת המנהלים או ברמת הכלל, אפילו באינטרנט. זהו חלק ממיתוג טכנולוגי ועסקי וחלק חשוב ביצירת בידול לסטארט אפ שלכם. 

מכינים סרטון תדמית שעובד 

מכינים תוכנית עסקית? יש לכם רעיון מצוין ואתם רוצים לקחת אותו קדימה? סרטון תדמית יספק את הדלק למנוע של המיזם. אבל כיצד מכינים סרטון תמיד שעובד, עבור סטארט אפ (בהרחבה כאן) שרוצה להגיע רחוק? למרות שלכל אחד יש אפשרות לצלם סרטון באמצעות המכשיר הסלולרי, יהיה זה רעיון רע מאוד לנסות להפיק סרטון באופן עצמאי. צילום חובבני, העמדה לא נכונה של המצולם שמציג רעיון, רקע ללא פוקוס ואפילו לבוש שלא מצטלם היטב יורידו את כל התועלת לטמיון. 

מה תוכלו לקבל מחברה להפקת סרטוני תדמית שיודעת לעבוד? תוכלו לקבל ליווי מקצוע בגיבוש של אסטרטגיה ותכנון קונספט. יכתבו תסריט מהודק, יבצעו צילום ועריכה באופן שהמסרים, התוכן והצורה ישתלבו אלה באלה. חברה מתמחה יודעת להעביר את המסר כך שייקלט היטב ויהיה זכיר. זו הדרך להגיע למשקיעים, לשותפים עסקיים, למודעות הציבורית. זו הדרך להצליח עם מיזם טכנולוגי, בדרך להשקה מוצלחת והגשמת החזון הטכנולוגי והעסקי.