למה כדאי שבחנויות אונליין יהיה סרטון תדמית מקצועי?

התחרות על תשומת הלב של הגולשים הופכה קשה יותר ויותר, ובהתאם נדרשת השקעה גבוהה יותר מצד כל בעל עסק שרוצה למשוך אליו לקוחות פוטנציאליים. אחת הדרכים היותר אפקטיביות ליצור אצל אותם לקוחות פוטנציאליים את הרושם הרצוי מבחינתנו הוא סרטון תדמית מקצועי, ובמיוחד כזה שהוכן ע"י מומחים בתחום - הן מבחינת התוכן והן מבחינה טכנית, כשבאופן טבעי כדאי למשל שהצילום ייעשה על-ידי בוגרי לימודי צילום מנוסים.

 

למה כדאי שבחנויות אונליין יהיה סרטון תדמית מקצועי?

 

איך סרטון תדמית מקצועי תורם להגדלת המכירות של חנות מקוונת?

 

הסוגים השונים של סרטוני התדמית - ישנם כאלה המבוססים על תמונות סטילס, אחרים נוצרים באנימציה וכמובן אלה המצולמים בווידיאו, כאמור על-ידי בוגרי לימודי צילום מקצועיים - מספקים עבור חנויות אונליין 3 יתרונות משמעותיים:

ראשית, הם מקנים לחנות תדמית מקצועית מאוד ומושקעת להפליא. אמנם סרטון תדמית אינו מוצר יקר בימינו, גם כשהוא מופק ע"י מומחים מנוסים, אבל הוא עדיין נתפש ככזה, ולכן גולשים שנתקלים בסרטון ומתרשמים מאיכותו מתייחסים מידית גם אל החנות שעבורה הוא הופק ככזו שמתאפיינת ברמה גבוהה מאוד.

שנית, סרטון תדמית שהכינו אותו מקצוענים יציג באופן ברור ומשכנע את כל היתרונות שמציעות חנויות אונליין לקונים פוטנציאליים, ואת התועלת הרבה של הגולשים שיבחרו לקנות ממנה - כך שהוא מניע את המתלבטים אל עבר הקופה.

ושלישית, סרטוני תדמית מקצועיים עשויים להפוך לוויראליים, ובמקרים אלה בעל החנות כלל לא צריך להשקיע בהפצת הסרטון - הגולשים יעשו זאת בשבילו, והחנות תזכה לפרסום בתפוצה רחבה מאוד במינימום השקעה.

מה הופך סרטון תדמית למקצועי?

 

לכאורה בימינו כל אחד יכול לייצר בכוחות עצמו סרטוני וידיאו, ואכן יוטיוב למשל גדוש באינספור סרטונים שהכינו חובבנים ושחלקם, יש להודות, נראים מרשימים מאוד.

יחד עם זאת, גם אם יש לכם סמארטפון שהוא מצלמה משוכללת וגישה לתוכנות עריכה, חינמיות או בתשלום, עדיין ישנו ערך מוסף משמעותי לסרטון תדמית שהופק באופן מקצועי, הן תוכנית והן טכנית.

סיבה אחת לכך היא שעוד לפני הצילום והעריכה, נדרש תחקיר מקיף כדי להבין אילו ערכים אמור הסרטון להדגיש ומה מתוך המרכיבים של חנויות אונליין כדאי להבליט. חשוב לזכור שסרטוני תדמית הם קצרים מטבעם (שהרי מעטים הגולשים, אם בכלל, שירצו לראות סרטון תדמית של 25 דקות על חנות אינטרנטית), ולכן הם חייבים להיות ממוקדים מאוד.

בנוסף, גם אם יש לכם מצלמת וידיאו משוכללת, הסיכוי שתצליחו להפיק ממנה את המקסימום אינו גבוה. עבור סרטוני תדמית מקצועיים באמת חובה לקחת בחשבון גם פרמטרים כמו זוויות צילום, תאורה, קצב ועוד, ולשם כך כדאי בכל זאת להיות בוגרי לימודי צילום איכותיים.

עוד מאפיין של סרטוני תדמית מקצועיים הוא שילוב מדויק של תמונה וקול, וגם לשם כך נדרשים ניסיון ורמת דיוק גבוהה (גם אם ניתן למצוא באינטרנט קטעי סאונד חינמיים), וגם זו סיבה טובה לפנות למומחים מנוסים בהפקת סרטוני תדמית.